Meloni: Elon Musk nem jelent veszélyt a demokráciára, Soros György igen
Nyilvánosan is védelmébe vette Elon Muskot az olasz miniszterelnök.
Diktátorok bukkannak fel meccsek után sportolói öltözőkben.
„Miért nem tudunk felhőtlenül örülni egy kimagasló sportsikernek? Miért kell egy futballmérkőzésből politikai kérdést csinálni? Óriási élmény volt látni, ahogy a magyar labdarúgó-válogatott teljesen megérdemelten nyert 4-0-ra idegenben az Európa-bajnoki ezüstérmes Anglia ellen. Végre van egy csapatunk – nem a kormánynak és kiszolgálóinak, hanem az egész országnak –, amelyért lehet szurkolni, amely a játékával, az elszántságával újra örömöt szerez a futballrajongóknak.
Van egy magyar válogatott (nem kormányválogatott), amely minden előzetes várakozást felülmúlva, négy forduló után első helyen áll a csoportjában, megelőzi Németországot, Olaszországot és Angliát. Nagy balszerencsével (két vereség ősszel és az angolok kétszer nyernek) még most is kieshet a csapat a második divízióba, de valószínűbbnek tűnik, hogy az első helyért lesz versenyben, amire senki sem számított.
Bárhogy alakul is az NL-szereplés vége, az angolok elleni két győzelmet és a németekkel szembeni hazai döntetlent nem lehet elvenni, mindegyik meccs fantasztikus sportélmény volt. Akkor is, ha a kormány politikai élményt csinál belőle. Kubatov Gábor szerint a kommunisták szomorúbbak most, mint az április 3-iki választás elvesztésekor voltak, Szijjártó Péter a több száz milliárdos magyarországi stadionprojekt megerősítését látja az Anglia elleni 4-0-ás győzelemben. A nemzeti csapat sikereinek annyi köze van a stadionprogramhoz, mint Puskás Ferencnek volt életében Felcsúthoz.
A stadionprogram sikerét a mérkőzések látogatottságán, a létesítmények önálló, gazdaságos működtetésén (ami csak elvétve valósul meg) és a nemzetközi kupaeredményeken lehet lemérni. Diktatúrákban szokás a sportsikereket önigazolásra felhasználni, diktátorok bukkannak fel meccsek után sportolói öltözőkben. Mi állítólag demokráciában élünk. Állítólag.”
Nyitókép: MTI/Koszticsák Szilárd